Emocje - radość

„W głowie się nie mieści” cda – pokaż dzieciom jak działają emocje

Emocje odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu każdego z nas. Zalicza się do nich radość, smutek, ekscytację, strach, gniew lub złość. Każda z tych emocji ma ogromne znaczenie. Jednak emocje trzeba umieć rozpoznawać, by móc nad nimi panować i sobie z nimi radzić. Dla najmłodszych może być to problemem. Ale nie ma rzeczy nie do rozwiązania, a my proponujemy obejrzenie cudownego filmu o emocjach – „w głowie się nie mieści”. Cda jest platformą edukacyjna, która daje możliwość obejrzenia wielu wartościowych ekranizacji.

„W głowie się nie mieści” cda – jak na nas wpływają emocje?

Twórcy Disney Pixar stworzyli fantastyczne dzieło animowane, które opowiada historię Riley – głównej bohaterki wiodącej szczęśliwe dzieciństwo. Kieruje nią wiele emocji, a głównie jest to:

  • strach,
  • gniew,
  • smutek,
  • odraza,
  • i naprzemiennie radość.

Riley przeprowadza się z ukochanej Minnesoty do San Fransisco. Zostawia swoich przyjaciół, dom rodzinny i ukochaną drużynę hokeja. Stara się odnaleźć w nowym miejscu, jednak nie jest to proste zadanie. Nowe otoczenie zaskakuje i wcale nie ułatwia. Lokalne jedzenie nie smakuje tak samo, a brak bliskich przyjaciół przyprawia o wielki smutek. „W głowie się nie mieści” cda to film o uczuciach, z którymi trudno na co dzień zmagać się dorosłym, a co dopiero dzieciom.

Kamera. Produkcja filmowa
Źródło: pexels.com

Emocje – ludzki motor napędowy

Producenci, scenarzyści i reżyser „W głowie się nie mieści” cda wzięli pod lupę ludzkie emocje. Film jest nie tylko zabawny, ale niezwykle mądry. Wyjaśnią dzieciom wiele nurtujących kwestii, bawi i ciekawi. Robi to tak, że dziecko ma jednocześnie ogromna frajdę z filmu, jaki ogląda, a z drugiej strony wywołuje w jego umyśle wiele pytań – na przykład dlaczego ktoś jest smutny? „W głowie się nie mieści” cda zwraca uwagę na bardzo ważne aspekty, ale na szczęście nie przesadnie moralizuje, zachowując umiar i zgrabny ton manipulacji.

„W głowie się nie mieści” – cda zachęca do obejrzenia

Oglądając film „W głowie się nie mieści” można z pełnym przekonaniem powiedzieć o potężnej wyobraźni i wiedzy twórców. Pokazali oni w zadziwiający sposób to, jak działa wnętrze umysłu dziecka i jego świat emocji.

„W głowie się nie mieści” cda przedstawia obraz ogromnej akceptacji – akceptacji sytuacji trudnych, tego, że czasem trzeba pogodzić się z losem i odczuć kilka nieprzyjemnych emocji. Bohaterowie wiele spraw próbowali załatwić z radością i uśmiechem, jednak czasem po prostu nie jest to możliwe.

Skąd fenomen filmu „W głowie się nie mieści”?

Wytwórnia Pixar połączyła w jednym filmie różnego rodzaju uczucia. Każdy maluch zobaczyć powinien ekranizację „W głowie się nie mieście”. Cda umożliwia obejrzenie całości filmu w kazdej chwili. Bez wątpienia nie będzie to czas stracony, a dzieci zapewne będą utożsamiać się z główną bohaterką i jej problemami.

Jednak to nie tylko film dla dzieci. Oglądając „W głowie się nie mieści” cda dorośli odkryją wiele przenikliwości, dojrzałych, zabawnych żartów oraz szczerość. Będą się śmiać, a za moment wzruszać.

Film ukazujący mechanizm ludzkiej psychiki

„W głowie się nie mieści” cda w bardzo prosty sposób pokazuje funkcjonowanie ludzkiej psychiki. Przez większość czasu kamera przebywa w głowie Riley. Naciśnięcie niewłaściwego guzika w jej umyśle natychmiast powoduje zmianę emocji. Zaskakujący jest fakt, z jakim sukcesem udało się twórcom połączyć ze sobą dwie sekwencje – śmiech i łzy. Nawet najtwardsi będą ocierać łezki ze wzruszenia, wymiennie oczywiście z głośnym, szczerym śmiechem.

Najlepszym filmem animowanym ostatnich kilkunastu lat z powodzeniem określić można „W głowie się nie mieści”. Cda jako wielkoformatowa platforma daje możliwość zobaczenia całości. Każdy z nas zatem poznać może młoda Riley i jakże cudowny, nośny koncept całej produkcji.

1 Comment

  1. Marianna

    2 sierpnia 2019 at 08:40

    To prawdopodobnie najlepsza „bajka”, jaką w życiu widziałem. A widziałem naprawdę dużo. Tak inteligentny, kreatywny i tak emocjonalny, że można go polecić każdemu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.