studentka używjący systemu usos

USOS UR – pomocna obsługa studiów – także w karierze kulinarnej

USOS UR jest systemem obsługującym proces nauczania studentów uczelni wyższych. Dziś skupimy się na systemie USOS UR działającym na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Czym tak naprawdę jest i jakie korzyści za sobą niesie?

USOS UR – pomoc czy utrudnienie?

Uniwersytecki System Obsługi Studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie – USOS UR – to system kierujący tokiem studiów wszystkich studentów Uniwersytetu Rolniczego. Do podstawowych funkcji USOS UR zaliczyć można:

 • przechowywanie wszelkich danych osobowych studentów,
 • magazynowanie informacji związanych z przedmiotami,
 • umożliwienie zapisów na studia,
 • możliwość wpisywania ocen przez wykładowców,
 • wgląd studentów do swoich stopni.

Dostęp do USOS UR posiadają jednostki pracownicze UR – osoby pracujące w dziekanatach oraz sekretariatach.

Możliwości i ułatwienia, które daje USOS UR

Wymienione wyżej funkcje to zaledwie kilka podstawowych jakie spełnia Uniwersytecki System Obsługi Studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Do innych zaliczyć można:

 • Katalogi, które umożliwiają przeglądanie ofert przedmiotów dostępnych na Uniwersytecie Rolniczym, sprawdzanie dyżurów pracowników uczelni oraz dat zajęć.
 • Plany zajęć – dzięki USOS UR studenci mają możliwość wglądu do swoich planów zajęć.
 • Zapisy na przedmioty – to bardzo ważna funkcja. Pozwala na przeprowadzanie wirtualnych zapisów na zajęcia.
 • Zapisy na egzaminy – USOS UR umożliwia rejestrację na egzaminy w wybranym terminie.
 • Podpięcia przedmiotów – funkcja ta warunkuje zaliczenie poszczególnych przedmiotów.
 • Możliwość przeglądania uzyskanych ocen – obowiązkiem wykładowców jest wprowadzanie ocen do USOS UR. Dzięki temu studenci swobodnie zobaczyć mogą jaką ocenę, za co otrzymali.
 • USOS UR umożliwia weryfikację informacji dotyczących stypendiów.
 • Ankiety – w USOS UR można oceniać wykładowców prowadzących zajęcia.

Dostęp do systemu USOS UR

internetowy system USOS
Źródło: pexels.com

Dostęp do Uniwersyteckiego Systemu Obsługi Studentów mają pracownicy administracji UR. Jest on możliwy wyłącznie z wytypowanych stanowisk klienckich. W przypadku pojawienia się nowych użytkowników USOS UR, należy dokonać zgłoszenia, które nieprzyjmowane jest przez wydziałowych Koordynatorów ds. USOS UR lub kierowników jednostek organizacyjnych.

Wyłączny dostęp do USOS UR posiadają pracownicy dziekanatów Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Co buduje system USOS UR?

USOS UR umożliwia kontrolę całego toku studiów. Czas i forma uzyskiwania zaliczeń z poszczególnych przedmiotów, rodzaje wydawanych certyfikatów, ogólna struktura zarządzania całym procesem edukacji, są i mogą być definiowane w dowolny sposób.

USOS UR magazynuje i przechowuje informacji o programach studiów, prowadzonych przez daną uczelnię wyższą. W tym przypadku system USOS UR posiada wszelkie informacje dotyczące studentów i pracowników Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Co więcej, USOS UR wspomaga proces rekrutacji. Z jego pomocą możliwe są wirtualne zapisy na zajęcia akademickie z różnych przedmiotów. Każdy student na bieżąco śledzić może swoje postępy w nauce i osiągnięcia, w postaci otrzymanych ocen. System USOS UR jest wygodną opcją i na pewno sporo ułatwia.

Mobilny USOS UR

Od końca lutego 2019 roku pracownicy i studenci mogą korzystać z mobilnej aplikacji USOS UR. Została ona stworzona z myślą o użytkownikach smartfonów. Poprawia funkcjonalność całego systemu, jest darmowa i dostępna w Google Play. Każdy z użytkowników może mieć ją w swoim telefonie i cieszyć się szybkim dostępem do ocen i wszelkich ważnych informacji.

USOS UR – dostępny dla wszystkich wydziałów

Jednym z wydziałów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, który zachęca swoich studentów do aktywnego korzystania z aplikacji mobilnej USOS UR jest wydział hotelarstwa i gastronomii. Kochający gotować uczniowie, wolą znacznie więcej czasu poświecić na naukę sztuki kulinarnej. Zatem szybka możliwość korzystania z aplikacji pozwoli im zaoszczędzić wiele czasu, a tym samym skupić się na tym, co lubią robić najbardziej.

Wydział hotelarstwa i gastronomii skupia w sobie wiele dziedzin nauki – historię, sztukę, geografię, rolnictwo, technologię żywności, towaroznawstwo czy też ogrodnictwo. Może i Ciebie zainteresuje? Na pewno nudzić się nie będziesz i zostaniesz zapoznany z tajnikami każdego rodzaju kuchni oraz posiądziesz nieocenioną dawkę wiedzy związaną z prowadzeniem własnego biznesu.

Źródło:

1 Comment

 1. Michał_T

  2 sierpnia 2019 at 08:00

  Z USOS rozwijane są coraz to nowe systemy i serwisy dedykowane studentom. Bardzo dobrze, że wszystko tak prężnie się rozwija i można liczyć na nowe udogodnienia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.