Szkoła językowa po angielsku

Szkola językowa po angielsku

 

Nadeszły czasy, gdy bez znajomości drugiego języka mamy o wiele mniejsze możliwości zawodowe i towarzyskie. Nawet podróż za granicę na wakacje staje się problemem, gdy nie potrafimy z siebie nic wyjąknąć.

Podążając za skokiem cywilizacyjnym powinniśmy wymagać od siebie znajomości języka angielskiego przynajmniej w stopniu zaawansowanym. Pisanie i lekkie mówienie to podstawa.

Marzysz o nowej pracy albo czeka cię awans? W takim razie, jedną z pierwszych umiejętności, które musisz opanować jest doszlifowanie swojego języka. Zamiast spędzać długie godziny przed domowym komputerem w poszukiwaniu najlepszej metody na naukę, zapisz się do szkoły językowej. W towarzystwie łatwiej będzie ci opanować trudne dialogi, a obecność native speakera zmusi cię do wysiłku intelektualnego. Kurs angielskiego w Poznaniu oferuje właśnie takie rozwiązanie.

Kontakt z językiem jest najważniejszy

Bez kontaktu z żywym językiem angielskim będziemy go zapominać. Jeśli mieszkasz w otoczeniu obcokrajowców problem ten cię nie dotyczy, ponieważ masz możliwość regularnego szlifowania swoich umiejętności. Posiadanie znajomego z obcego kraju jest tutaj olbrzymim plusem. Bez tego pomoże tylko native speaker w szkole.

Zalety szkoły językowej po angielsku

Native speaker, który w ogóle nie posługuje się językiem polskim, ale za to ma zdolności pedagogiczne i ogromne pokłady cierpliwości sprawdzi się doskonale jako nauczyciel. Osoby, które podchodzą do takiej konwersacji z pewnością dobrze znają już podstawy języka angielskiego. Tylko w takim przypadku takie rozmowy mają sens, ponieważ pociągnięcie jakiegoś interesującego tematu zmusza do wysiłku intelektualnego.

Choć z początku będzie ci trudno, nie możesz się poddawać. Musisz pamiętać o tym, że każdy kiedyś zaczynał się uczyć i nikt w 24 godziny nie opanował języka do poziomu fluent. Pomyśl za to, jaka czeka cię przyszłość! Zaczniesz nie tylko mówić, ale także myśleć po angielsku, konstruować swobodne wypowiedzi i rozumieć nawet najbardziej skomplikowane dialogi.

szkola jezykowa po angielsku

Kolejną olbrzymią zaletą tego, że uczęszczasz na zajęcia z native speakerem jest jego akcent. Z natury łatwiej będzie ci go wypracować niż z polskim nauczycielem, czy przy oglądaniu anglojęzycznych filmów i słuchaniu muzyki. Pod jego okiem osiągniesz to znacznie szybciej, ponieważ na bieżąco będzie poprawiał twoje błędy oraz powtórzy każdą z głosek jak nikt inny.

W krajach anglojęzycznych rodzaje wymowy są różne, dlatego rodowity Anglik będzie mówił całkowicie inaczej niż Amerykanin. Podobnie jak w Polsce, inne kraje również są zróżnicowane językowo.

Na zajęciach z native speakerem nikt nie będzie męczył cię mową, która nie obowiązuje nawet w angielskim urzędzie. To największy plus, że poznasz prawdziwą mowę potoczną, razem ze wszystkimi związkami frazeologicznymi i idiomami. Osoba posiadająca bardzo silne związki ze swoim krajem nauczy cię tak, jak sama potrafi – a wiedz, że nie będzie to literacka wersja języka.

Nie obawiaj się, nawet na spotkaniu biznesowym nie będziesz musiał się nim posługiwać, chyba, że pracujesz nad unowocześnioną wersją Hamleta.

One thought on “Szkoła językowa po angielsku”

  1. Native speaker – polecam tę opcję. A już najwięcej możliwości daje wyjazd za granice. Praktyka czyni mistrza i posługiwanie się językiem w rozmowie z obcokrajowcem najszybciej nas go nauczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.