Świąteczny oryginalny deser na stole

Oryginalne pomysły na świąteczne desery

Święta kojarzą nam się przede wszystkim z czerwonym barszczem, grzybową, pierogami z kapustą i grzybami czy karpiem. Ale nie tylko… nieodzownym elementem świątecznego menu są również desery!

Boże Narodzenie, czyli czas na poluzowanie restrykcyjnej diety

Okres świąteczny stanowi znakomity moment, aby poćwiczyć nieco w kuchni i podwyższyć swoje kulinarne umiejętności. Dużo wolnego czasu, brak pośpiechu i wyjątkowa atmosfera – te wszystkie elementy sprawiają, że aż chce się coś upichcić!

Boże Narodzenie to również okres, w którym łatwo o nadprogramowe kalorie. Wszystko przez słodkie ciasta, pierniki oraz torty. Jak tutaj nie skosztować makowca czy sernika, prawda? Tylko Ci z największą asertywnością poradzą sobie z tym wyzwaniem.

My jednak uważamy, że najlepiej podejść do świątecznego menu dystansem! Wszystkie dodatkowe kilogramy, które przyjdą wraz z bożonarodzeniowym podjadaniem, można przecież szybko z zgubić. Odrobina motywacji i wszystko da się zrobić! Drugim rozwiązaniem jest natomiast zdrowy rozsądek – odrobina słodyczy, nikomu jeszcze przecież nie zaszkodziła!

Święta na słodko, czyli propozycje na nietuzinkowe desery

Boże Narodzenie bez deserów nie może się odbyć. W związku z tym wyselekcjonowaliśmy cztery wyjątkowe pomysły na świąteczne desery. Oto one:

Aż ciężko wybrać jeden przepis, prawda? Rozwiązanie tego problemu jest jedno – przygotować wszystkie powyższe ciasta i zaskoczyć rodzinę, stawiające je na wigilijnym stole!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.