Kobieta trzyma w dłoni przydatne akceroria do kuchni

Stwórz funkcjonalną przestrzeń- praktyczne akcesoria kuchenne

Kuchnia to serce naszego domu. Uwielbiamy spędzać w niej czas z rodziną bądź przyjaciółmi, przygotowując smakowite posiłki. Warto jednak wyposażyć naszą kuchnię w bardzo funkcjonalne akcesoria, które ułatwią nam przygotowywanie posiłków, piękne zastawienie stołu czy organizację codziennych czynności. W co warto zainwestować? Ciekawi? Zaczynamy!

Salaterki

Salaterki to praktyczne miseczki bez których trudno się obejść, zarówno w codziennym funkcjonowaniu, jak i w odświętnym zastawieniu stołu. Możemy podawać lub przechowywać w nich różnorodne potrawy, począwszy od sałatek i śledzików, skończywszy na różnorodnych owocach czy korniszonkach. Wyróżnić możemy salaterki:

  •  przezroczyste – szklane,
  • porcelanowe,
  • ceramiczne.

Co więcej, salaterki różnią się kształtem. Klasyczne są okrągłe. Bardzo często jednak nowoczesne Panie domu wybierają salaterki o fikuśnym, innowacyjnym wyglądzie. 

Przedmioty różnią się między sobą także wielkością oraz głębokością. Co więcej, możemy postawić na miseczki gładkie bądź zrobione. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i upodobań. Jedno jest jednak pewne, kuchnia nie może obejść się bez salaterek!.

Modne szklanki z podwójnym dnem

Szklanka z podwójnym dnem to niekwestionowany hit ostatnich czasów. Powszechnie wykorzystywane także w renomowanych barach czy restauracjach dzięki swojemu bardzo atrakcyjnemu wizerunkowi. Jest to szklanka przezroczysta, wykonana z dwóch szklanych warstw. Doskonale prezentuje takie napoje jak np. kawa latte. Warstwy mleka i kawy delikatnie falują w wydzielonej, szklanej przestrzeni, co właśnie zapewnia podwójne dno szklanki.

Szklanki z podwójnym dnem występują w różnych kształtach oraz wysokościach. Można wybrać klasyczne, półokrągłe niskie do zimnych napojów, wyższe do efektywnego podania kawy. Napotkać można także modele prostokątne. Tak podana kawa, sok czy woda z cytryną i miętą, z całą pewnością będą smakowały o wiele lepiej niż w standardowej szklance. Absolutny must have każdej modnej kuchni.

Termos do kawy

Uwielbiamy mieć zawsze kubek aromatycznej kawy pod ręką. Dlatego idealnie mieć w swojej kuchni dobry termos do kawy. Pozwoli on zabrać ze sobą kawę przyrządzoną w nasz ulubiony sposób absolutnie wszędzie. Dobry termos będzie utrzymywał temperaturę nawet przez cały dzień. Co więcej, paleta barw, w których wykonywane są termosy jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie coś wedle swoich potrzeb. 

Wyposażenie twojej kuchni w dobre akcesoria to podstawa. Przekonaj się osobiście. Do dzieła!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.