restauracje we wrocławiu

Restauracje Wrocław. Gdzie warto zjeść?

Wrocław staje się gastronomicznym zapleczem, które z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Wydaje się, że to miasto rozwija się w zaskakującym tempie, zarówno technologicznym jak i społecznym. To prawdziwa, europejska stolica innowacji i kultury.

Wrocław gastronomiczny

Dziś przyjrzyjmy się temu wspaniałemu miastu od strony gastronomicznej. Gdzie warto się udać, jeśli ma się tylko tak szeroki wybór?

Osiem misek

Miejsce, które nie jest zupełnie komercyjne i turystyczne, ale znane głównie z polecenia lokalsków, czyli mieszkańców, którzy na co dzień mieszkają we Wrocławiu. W Ośmiu Miskach podaje się specjały z kuchni azjatyckiej. Karta jest przyjazna i krótka, składa się z ośmiu pysznych propozycji nie do odrzucenia.

Miejsce jest również piękne pod względem architektonicznym – zaprojektowane z gustem i z pasją. W okresie letnim obiad można zjeść w ogródku.

Piec na Szewskiej

Słynie z fantastycznej pizzy! Lokal osiąga bardzo wysokie oceny. Nic dziwnego – serwowana pizza jest całkowicie inna od tych, które znamy. Serwowana po włosku, pieczona przez 90 sekund w temperaturze powyżej 200 stopni Celsjusza jest prawdziwym majstersztykiem – będziesz mógł jeść ją bez końca.

 

Na zakupy i na obiad

Arkady Wrocław kryją w sobie nie tylko butiki sławnych projektantów, ale również i fantastyczne restauracje, w których możesz spróbować niezapomnianych dań kuchni europejskiej i azjatyckiej. A w międzyczasie możesz skoczyć do kina. Super! Jest sushi, włoska pizza, słodkośc, a dla fanów popularnego fast foodu skrzydełka z kurczaka. Dla prawdziwego weganina też się coś znajdzie – Mihiderka słynie z kuchni roślinnej.

Dinette

Jest eleganckim lokalem z klasą, który serwuje przez cały dzień zdrowe, pyszne posiłki przypominające śniadania, świeże owoce i warzywa zamknięte w koktajle. W dniu dzisiejszym Dinette należy do jednej z najmodniejszych knajp we Wrocławiu – chyba nie ma Wrocławianina, który by nie zameldował się w tym miejscu. Jesteście przekonani?

Niezły dym

I znowu trafiliśmy do pizzeri! Co w zupełności nam nie przeszkadza, bo pizzę uwielbiamy! Ta równie jest doskonała – pieczona w stylu neapolitańskim, z kilkoma pysznymi dodatkami. Chłopaki z lokalu skupili się głównie na pizzy i doskonale im to wychodzi!

Kres

Jak mówi nazwa, w lokalu znajdziesz przysmaki z kuchni kresowej: wyśmienite mięsa polane zawiesistym sosem, różne rodzaje pierogów, dania mączne, dania ziemniaczane, Ciekawostką jest fakt, że knajpę prowadzi rodzina pochodząca z Ukrainy. I robią to wspaniale, z olbrzymim sercem, smacznie i uczciwie.

Olszewskiego 128

Od drzwi pachnie jedzeniem, a to dobry znak – dlatego śmiało wejdź i rozgość się! Nad jakością dań czuwają Katarzyna Daniłowicz, która jest zwyciężczynią programu kulinarnego TOP CHEF i która została uhonorowana tytułem Kobieta Szef 2017.

W restauracji pracuje się wyłącznie na świeżych i doskonałych jakościowo składnikach, zmieniającą się w ciągu kolejnych pór roku. Wnętrze restauracji jest zaprojektowane bardzo nowocześnie.

1 Comment

  1. Walia-6

    26 stycznia 2019 at 21:45

    Piec na szewskiej – polecam!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.