Usuwanie żelu z paznokci

Jak usunąć żel z paznokci z pomocą odpowiednich akcesoriów do paznokci?

Żelowe paznokcie poz tym, że są piękne, doceniane są przez panie za ich trwałość. Jednak, gdy już się znudzą, może pojawić się problem z ich usunięciem. Czy można zrobić to na własną rękę w domowym zaciszu? Jasne, że tak. Odpowiednie akcesoria do paznokci i odrobina cierpliwości pozwolą na przygotowanie płytki pod kolejny żelowy manicure.

Samodzielne usuwanie żelu za pomocą piłowania

Decydując się na tę technikę, na początku warto skrócić żelowe paznokcie. Tutaj przydadzą się odpowiednie akcesoria do paznokci. Można zrobić to z użyciem cążek. Potem przechodzimy do piłowania. W tym celu wybieramy gruby pilnik – najlepiej o ziarnistości około 150. Proces piłowania wymaga skupienia. Trzeba uważać, aby nie spiłować zbyt dużo. Wyczucie granicy między żelem, a naturalną płytka paznokcia jest wymagające, ale przy odrobinie koncentracji do osiągnięcia. Radzimy, aby ułatwić sobie zadanie poprzez częste zdmuchiwanie powstałego w wyniku piłowania pyłku. Pozwoli to zauważyć moment, w którym pojawi się nasz naturalny paznokieć.

Gdy już „dotrzemy” do naturalnej płytki, sięgnijmy po drobnoziarnisty piling i usuńmy pozostałości żelu. Następnie wypolerujmy płytkę przeznaczoną do tego polerką.

Wszelkie niezbędne akcesoria do paznokci, które ułatwią zadania usuwania żelu znaleźć można na www.dobrarada.com.pl/produkty-do-usuwania-akryli-zeli.html.

Innym , równie skutecznym, sposobem na pozbycie się żelowych paznokci jest frezarka. Jednak jej stosowanie polecamy wyłącznie wtedy, gdy jesteśmy już obyci w jej użytkowaniu.

A co z acetonem?

Owszem, żelowe paznokcie usunąć można przy pomocy acetonu. Teoretycznie jest to o tyle bezpieczniejsza metoda, że podczas jej zastosowania nie możemy dopuścić się mechanicznego uszkodzenia płytki paznokcia, jak to może mieć miejsce w chwili piłowania. Jednak aceton bardzo mocno wysusza płytkę, co też nie jest dobre. Zdarzyć się może też tak, że zastosowane do wykonania żelowego manicure kleje są odporne na aceton. W momencie wyboru takiej metody trzeba na pewno zabezpieczyć skórki wazeliną. Następnie dopiero zanurzyć wacik w acetonie i przyłożyć go na powierzchnię paznokcia. Później owijamy waciki folią aluminiową i pozostawiamy na około pół godziny. Po tym czasie wraz z folią i wacikami powinien odejść żelowy paznokieć.

Gdyby jednak tak się nie stało, żelowe paznokcie można delikatnie podważyć patyczkiem – wówczas powinny swobodnie odpaść. Według nas jednak wykorzystanie odpowiednich akcesoriów do paznokci będzie skuteczniejsze i rozsądniejsze.

Frezarka – narzędzie stosowane przez stylistki

W salonach kosmetycznych żelowe paznokcie usuwane są przez wykwalifikowane panie manicurzystki za pomocą frezarki. Frezarka jest to zestaw wiertełek, które są napędzane mechanicznie. Dzięki frezarce bez trudu można piłować, szlifować i kształtować paznokcie, Wiertła do frezarki są różnej wielkości i grubości – każde ma swoje przeznaczenie. Frezarka umożliwia znacznie szybsze i precyzyjniejsze wykonanie manicure.

Jak pielęgnować paznokcie po usunięciu żeli?

Jeśli już samodzielnie zdjęliśmy warstwę żeli to pora, aby właściwie zadbać o stan naszej naturalnej płytki paznokci i otaczających ją skórek. Po usunięciu żeli może bowiem być w nieco gorszej kondycji.

Gdy już odłożymy używane akcesoria do paznokci lub aceton, posmarujmy dłonie kremem do rąk. Następnie skupmy się na dalszej pielęgnacji. Wyrównajmy starannie nasze paznokcie i nałóżmy na nie warstwę odżywki. W skórki wetrzyjmy olejek odżywczy, na przykład rycynowy. Odczekajmy kilka dni zanim zdecydujemy się na na założenie kolejnej warstwy żelu.

Pielęgnacja dłoni i paznokci
Źródło: pexels.com

Wewnętrzna pielęgnacja

Akcesoria do paznokci, odżywki, czy olejki to przybory, którymi możemy działać od zewnętrznej strony paznokcia. Nie należy zapominać jednak o wewnętrznym uzupełnianiu witamin i minerałów. Jeśli nasz organizm będzie właściwie odżywiony to i kondycja naszych paznokci nie zawiedzie. Warto zatem pić herbatki ze skrzypu polnego i pokrzywy, postawić na biotynę, a także dostarczać sporej ilości białka. To właśnie białko jest podstawowym budulcem płytki paznokciowej. Niewielka ilość białka w diecie skutkować może zaburzeniami we wzroście paznokci. Dodatkowo minerały, takie jak magnes, żelazo, wapń i krzem. One także mają spore znaczenie dla kondycji naszych paznokci.

Zdrowe, zadbane paznokcie, poza tym, że wyglądają pięknie, są także znacznie bardziej odporne na wszelkie stosowane akcesoria do paznokci oraz aceton. Tym samym usuwanie żelu nie będzie dla nich jakimś „bolesnym” doświadczeniem.

1 Comment

  1. Iga_U

    8 lipca 2019 at 12:42

    Jak dla mnie bez frezarki ani rusz. To urządzenie jest niezastąpione

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.